22 квітня – Міжнародний день Матері-Землі

Щороку у різних куточках світу активісти об’єднуються, аби вшанувати природу її багатства та ресурси, яка все більше страждає від людських дій.

Історія цього дня розпочалась у 1970 році в США, коли відомий американський політик і активіст сенатор Гайлорд Нельсон створив групу зі студентів Гарварду, що організували першу акцію, з метою привернення увагу до питань екології довкілля та здорового способу життя, і відтоді святкування стало регулярним.

У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На данний час ця дата відзначаєтся у 193 країнах світу кожного року. До того це було неофіційне свято, яке відзначалося не у квітні, а 21 березня – в день весняного рівнодення.

В цей Міжнародний день Матері-Землі ми маємо усвідомити свій суспільний обов'язок, що жити та діяти в гармонії з природою, з тим щоб наша діяльність в економічній, соціальній та екологічній сферах не завдавала шкоди природі та забезпечувала збереження Землі для майбутніх поколінь.

В 2019 році Мережа «Зелена Житомирщина» долучилась до ініціативи «Дій за озон», було організовано конкурс молодіжних малюнків серед 200 дітей Житомирської області та масштабну акцію для переможців конкурсу.

В цьому році ми не залишаємось осторонь цього питання та маємо намір поширити та масштабувати отриманий досвід.

Приєднуйтесь до наших ініціатив!