Про Мережу ОГС

Мережа організацій громадянського суспільства (ОГС) "Зелена Житомирщина" розпочала діяльність у 2010 році. Підтримка та досвід Програми малих грантів Глобального екологічного фонду (ПМГ ГЕФ)  щодо сталого розвитку громад, жіночого лідерства, вирішення глобальних екологічних проблем із залучення молоді та науковців, представників місцевої влади, представників громад, громадських  активістів та інших партнерів, став основою для розвитку спроможності Мережі та об’єднання різних цільових груп.  

Сьогодні Мережа налічує близько 20 членів, серед яких громадські організації, представники малого та середнього бізнесу, фермерські господарства, освітні заклади, наукові інституції, жіночі та молодіжні об'єднання, громади, в тому числі постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС.

Лідером нашої Мережі є Радомишльська районна громадська організація «ХВИЛЯ», яка з часу свого заснування створила та розвиває Мережу громадських організацій та активістів не тільки Житомирщини. Нашими партнерами є громадські ініціативи з підтримки дітей, молоді та жінок з Київської, Рівненської, Вінницької, Чернігівської та Запорізької областей.

Мережа ОГС "Зелена Житомирщина" має досвід в реалізації проектів, спрямованих на сталий розвиток громад, розбудову спроможності, поширення обізнаності та знань серед дітей та молоді, заохочення лідерства молоді та жінок, особливо з сільської місцевості, підтримку шкільного підприємнцтва, розвиток зеленого туризму, запобігання глобальним екологічним проблемам на локальному рівні, вирішення проблеми  деградації земель, в тому числі забруднених радіонуклідами,  запровадження енергоефективних ініціатив в громадах, популяризації використання альтернативних джерел енергії в громадських будівлях.