Презентовано документальний фільм, присвячений 5-річчю ГЕФ ПМГ в Україні

15 січня 2015 року в кінотеатрі «Київ» було презентовано документальний фільм ГЕФ ПМГ, присвячений 5-річчю роботи організації в Україні.  Короткий фільм не лише розповідає історію громад та довкілля в Україні, а й розглядає їхню роль як важливої рушійної сили для побудови суспільства на засадах сталого розвитку.

Цей фільм - результат спільних зусиль та контактів волонтерів та професійних кіновиробників з місцевими громадами, їх розповідей, демонстрації практичних переваг, отриманих за підтримки ПМГ ГЕФ та завдяки особистої активної позиції представників громад та громадських організацій. Документальний фільм підготовлено партнерами ПМГ – Благодійною організацією «Центр громадянської освіти» та ГО «Країна Кіно».

Більш ніж 70 гостей, включаючи грантерів ПМГ та її партнерів, громадські організації, науковці, представники територіальних громад, співробітники ПРООН зібралися разом, аби відзначити найважливіші моменти діяльності Програми малих грантів в Україні.

Прем’єру зі вступним словом відкрив пан Янтомас Хіемстра, директор ПРООН в Україні. Він відзначив різноманітність екологічних напрямків у проектах, які впроваджуються за підтримки Програми малих грантів в Україні, подякував місцевим громадам та громадським організаціям за їхню участь у екологічних заходах та висловив сподівання на майбутню продуктивну співпрацю.

Автор та режисер фільму пані Олена Каретник зазначила, що процес зйомки був досить складним, адже для збору матеріалу команді довелося подорожувати по всій країні. «Залишилися як спогади щодо трагічних подій, коли ми були в Донецькій та Луганській областях, так і веселі історії, під час подорожі до маленького села Остки на Рівнищені.  Там ми навчилися святкувати День лісника та рахувати кількість особин зайця-русака», - згадувала у своїй промові пані Каретник.

З початку свого заснування у 2010 році,  ПМГ досягла значних успіхів в роботі з громадами щодо узгодження глобальних екологічних пріоритетів з потребами місцевих громад.

Починаючи працювати в Житомирській області,  Програма виступила однією з рушійних сил для створення та легалізації громадських екологічних ініціатив, розвитку зеленого туризму, зокрема Мережі організацій громадянського суспільства «Зелена Житомирщина». Представники та учасники Мережі вже вкотре мали можливість обмінятися контактами та закріпити партнерства з представниками громадськості, науковців  з інших регіонів України та подарувати свій зразок  та рецепт українського оберегу з сухоцвітів.

Свої музичні композиції до та після показу фільму подарувала партнер ПМГ ГЕФ з м. Малина Житомирської області, громадський активіст, поетеса, співачка, композитор пані Ольга Гура.

Подивитися фільм можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=t2u6odauZ_k