В Україні визначено 240 закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Це - лікарні першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом. У випадку збільшення кількості інфікованих відповідно збільшуватиметься кількість лікарень.
Побачити інформацію про лікарні та рівень їхньої оснащеності можна на новому дашборді Національної служби здоров’я України, за посиланням: https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/likarni-covid.
Відповідні заклади охорони здоров’я були відібрані і схвалені очільниками областей, регіональними департаментами охорони здоров’я, рекомендовані Національною службою здоров'я України спільно з Міністерством охорони здоров'я. Вимоги щодо формування мережі цих закладів затверджено розпорядженням Віктора Ляшко, Головного державного санітарного лікаря України №7 від 27.03.2020 року.
Вибір цих лікарень є спільною позицією голів обласних державних адміністрацій, МОЗ та НСЗУ. Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів. Щоб госпіталізовані з COVID-19 пацієнти отримували всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану. А ті пацієнти, які потрапили до лікарні з приводу інших захворювань, не перетинались з інфікованими коронавірусом пацієнтами та безпечно проходили лікування.
У Житомирській області для госпіталізації пацієнтів з короновірусом було визначено 12 лікарень:
- КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради;
- КНП «Центральна районна лікарня ім. Д.І.Потєхіна» Коростишівської районної ради;
- КНП «Любарська центральна районна лікарня» Любарської районної ради;
- КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради;
- КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об'єднання»;
- КНП «Олевська центральна лікарня» Олевської міської ради;
- КНП «Чуднівська центральна районна лікарня»;
- КНП «Бердичівська МЛ» Бердичівської міської ради;
- КНП «Коростенська Центральна міська лікарня Коростенської міської ради»;
- КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня»;
- КНП «Овруцька міська лікарня» Овруцької міської ради;
- КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради.
МОЗ було наголошено, що перелік лікарень сформований для госпіталізації пацієнтів, стан яких погіршується. Пацієнти, які відчувають симптоми COVID-19, не можуть звертатися самостійно до цих закладів охорони здоров’я. Це може загрожувати їхньому здоров’ю. При виявленні симптомів COVID-19 пацієнтам потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. А при наявності важких симптомів - температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання - дзвонити до 103.
Також, при винекнені питань про поширення коронавірусної хвороби, можна звернутись за телефонами гарячих ліній COVID-19. Номер Житомирської обласної гарячої лінії – 068 982 47 81.