Сонячна енергія- інвестиція в майбутнє!

В січні 2016 року громадською організацією «Зелений вектор» завершено реалізацію проекту Програми малих грантів ГЕФ «Встановлення сонячних батарей та підвищення культури енергозбереження як запобігання глобальному потеплінню».

В рамках проекту було запроваджено роботу нової системи гарячого водопостачання з використанням енергії сонця в селі Іванівка Житомирського району Житомирської області на території Житомирського будинку-інтерната для громадян похилого віку та інвалідів. На сьогоднішній день заклад обслуговує близько 290 пацієнтів зі всього регіону, які вже цієї зими відчули переваги використання автономного джерела теплової енергії, зокрема цілорічного гарячого водопостачання, часткової підтримки опалення приміщень та нагріву води для потреб будинку-інтерната.

Експлуатація системи гарячого водопостачання та функціонування на вакуумних колекторах дозволяє споживати до 500 л. гарячої води на добу. Результатом встановлення та тривалого експлуатування обладнання є зменшення споживання електроенергії на 7 890 кВт*год на рік., що дозволяє значно економити грошові кошти при оплаті комунальних послуг.

Встановлений сонячний водонагрівач - це ідеальне поєднання якості, зручності та ефективності; незалежність від зриву постачань енергоносіїв та зростання тарифів на комунальні послуги; збільшення терміну служби котельного устаткування та збереження чистоти навколишнього середовища. Встановлена система водонагріву з використанням сонячної енергії допоможе скоротити викиди СО2 в атмосферу. до 12 тонн на рік завдяки економії споживання електроенергії.

Проведення інформаційно-просвітницької кампанії в рамках проекту та наочна демонстрація отриманих результатів стала гарним стимулом для місцевої громади з встановлення сонячних колекторів у власних домівках.