Представники Житомирщини взяли участь у роботі Другої Ярмарки знань Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ

18 жовтня в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді міста Києва відбулася Друга Ярмарка знань Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ.

Ярмарка проводиться вже вдруге з метою забезпечення платформи з поширення кращих практик, інноваційних технологій та досвіду, посилення спроможності, популяризації участі організацій громадянського суспільства у розбудові національної екологічної політки, забезпечення сталості проектів та мобілізації додаткових ресурсів для сталого розвитку громад.

Родзинкою цьогорічного Ярмарку стало відкриття трьох нових опалюваних котелень, встановлених в рамках програми ПРООН. Котли працюють на солом’яних пеллетах. Вони є економними та екологічно чистими засобами опалення. Учнівському центру опалення без газу обійдеться в 4,5 рази дешевше, ніж раніше. Тобто, якщо минулого року центр витрачав на газ близько 1,5 млн. грн., то тепер, завдяки біо-котельням, ця сума буде зменшена до 350- 500 тис. грн.

В роботі заходу взяли участь асистент Генерального секретаря ООН, керівник регіонального бюро ПРООН в країнах Європи та СНД Джихан Султаноглу (Cihan Sultanoglu), заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, представники бізнесових кіл, громадськості та учнівської молоді.

Під час Ярмарку знань на тематичних виставках-звітах громадські організації – партнери мережі ПМГ ГЕФ в Україні, продемонстрували отриманий досвід, інформаційно-просвітницькі та наочні матеріали, провели майстер-класи та довели дієвість і практичне впровадження принципу забезпечення сталого розвитку: «МІСЦЕВІ ДІЇ – ГЛОБАЛЬНІ ПЕРЕВАГИ».

Свої напрацювання на заході представила також Мережа ОГС "Зелена Житомирщина", зокрема було представлено веб-сайт, напрацювання щодо розвитку зеленого туризму, сонячних сушок, збереження біорізноманіття, відновлення деградованих земель, енергозберігаючих та енергоефективних технологій тощо, проведено тематичні майстер-класи.