Як гімназисти м. Хорошів прибирали

«Діючи разом, ми змінюємо наше життя на краще!» –  такий девіз має громадська організація «Зробимо Україну Чистою Разом!» («Let's Do It, Ukraine!»). Це Всеукраїнський екологічний волонтерський рух, який бере свій початок з 2009 року. Основна мета — пропаганда екологічної культури, вирішення проблеми засмічення територій та розвиток волонтерського екологічного руху. У 2015 році за підтримки Марини Порошенко акція об’єднала понад 500 000 учасників прибирання та встановила рекорд на «наймасовіше прибирання». Прибирання відбулося в 342 населених пунктах. Від сміття очистили 2832 локацій. Було зібрано 1790 тонн сміття. Разом з тим, жителі Житомирської області виявили досить низьку активність.

Цього року за ініціативи учнівського самоврядування Володарськ-Волинської гімназії (районного координатора Олександра Нечипоренка, селищного координатора Романа Грибана, організатора фестивалю «ЧистоФест» Анни Зіник) та при підтримці органів влади таке прибирання відбулося і в нашому містечку.

22 квітня 170 учнів 5-11 класів та 28 учителів Володарськ-Волинської гімназії, а також працівники селищної ради та райдержадміністрації приєдналися до Всеукраїнської акції. Захід розпочався перед Будинком культури о 12.00 виступ гімназистів-координаторів локацій. А музичні дарунки від Вікторії Сморщок, Олени Матвієнко та Сергія Костецького стали приємним сюрпризом для всіх присутніх.

Протягом двох годин волонтери працювали на 4 локаціях: у парку, парковій зоні, на території біля обеліска та стадіоні. Було зібрано близько 80 120-літрових та 70 60-літрових мішків сміття.

 Селищний голова Володимир Володимирович Столярчук подякував усім учасникам акції за старанність. Керівник апарату райдержадміністрації Ігор Олександрович Ткач відзначив активність та важливу проведену роботу прем’єр-міністра гімназійного парламенту, районного координатора «Зробимо Україну Чистою Разом!» у Житомирській області, учня 11-А класу Олександра Нечипоренка та зробив йому подарунок.

Акція відбулася за фінансової підтримки Володарськ-Волинської селищної ради, за фінансової підтримки народного депутата України Павла Володимировича Дзюблика та депутатів обласної ради Анатолія Олександровича Подіка та Володимира Кириловича Ковальчука. Дякуємо також працівникам Районного будинку культури.

Ми мріємо жити у чистому й охайному містечку. І у кожного з нас є по дві руки і бажання працювати, аби ця мрія стала реальністю. Діючи разом, ми змінюємо наше життя на краще!

 

Валентина Шевчук, заступник директора з виховної роботи Хорошівської гімназії