Жінки Житомирщини на міжнародній виставці за підтримки Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ


 

6-7 березня 2017 року подарувало жінкам Житомирщини чудову нагоду продемонструвати міжнародній спільноті кращі практики екологічного дружнього способу життя та ведення господарств, яким вони навчилися завдяки участі в Програмі малих грантів Глобального екологічного фонду в Україні. Так, представники Мережі організацій громадянського суспільства «Зелена Житомирщина», взяли участь у виставці з обміну знаннями та кращими практиками в рамках регіонального семінару Глобального екологічного фонду  (the GEF Expanded Constituency Workshop (ECW) for the Eastern Europe Constituency), який проходив 6-9 березня 2017 року в м. Львів. Семінар відвідали понад 100 представників з країн регіону,  представники національних відповідальних осіб з міжнародних конвенцій (біорізноманіття, деградації земель та опустелювання, зміни клімату та СОЗ), представники громадськості, міжнародних агенції ГЕФ та ГЕФ Секретаріату. Щороку семінар  ГЕФ приймає одна з країн регіону, в цьому ж році така нагода випала Україні

Зокрема, представники Мережі "Зелена Житомирщина" поділилися досвідом розвитку сільського зеленого туризму на Житомирщині з використанням альтернативних джерел енергії та компонентом захисту біорізноманіття. До уваги гостей виставки було представлено продукцію сушки, яка пацює лише на сонячній енергії, а саме сушені фрукти, овочі, лікарські трави. Відчути переваги продукції з сонячної сушки можна було, покуштувавши чаї з лікарських трав  сонячного сушіння, а також зробивши для себе оберіг з трав та квітів. Місцеві жінки продемонстрували вишивку як в картинах, так і в клатчах, а також навчили міжнародних учасники виготовляти «ляльки-мотанки», давній український оберіг, який треба носити біля серця. «Програма малих грантів допомогла мені вдосконалити існуючі знання, по-іншому подивитися на звичайні речі, бути корисною для громади та навчати екологічно дружнім видам діяльності інших та поширювати ці знання в родині, громаді,  серед рідних та друзів», - ділиться своїми враженнями учасник виставки від Мережі «Зелена Житомирщина» Світлана Борисенко.

На виставці ПМГ ГЕФ в Україні Житомирщина була представлена Житомирським національним агроекологічним університетом та Житомирським агротехнічним коледжем. Експерт проекту ПМГ ГЕФ з питань відновлення родючості ґрунтів Житомирського та Київського Полісся Наталія Цуман та координтор проекту Світлана Журавель, презентували науково-методичні розробки Житомирського національного агроекологічного університету, Інституту сільського господарства Полісся щодо технології підбору та вирощування травосумішок для земель Полісся, які сприяють створенню життєздатних пасовищ на 5-9 років, та виведенню радіонуклідів з ґрунтів. Також експертами проекту ПМГ ПРООН/ГЕФ було продемонстровано технологію вирощування https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-20mg-prix/ нішевих культур, а саме розторопші плямистої та кмину чорного на деградованих землях Полісся. Перевагами цієї продукції є те, що  ці рослини невибагливі до ґрунтово-кліматичних умов, можуть рости на деградованих та радіоактивно забруднених ґрунтах з низькою забезпеченістю елементами живлення, є лікарськими та мають попит на українському та європейському ринках.