Центр енергоефективності громад в Житомирі відкрито

18 травня 2018 року в м. Житомир урочисто відкрито Центр енергоефективності громад, який створено за підтримки проекту Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО» та ініціативи Програми малих грантів «Центр енергоефективності – платформа місцевого сталого розвитку».

         Вітали з цією подію як керівництво області, Програми розвитку ООН, Житомирського національного агроекологічного університету, так і юні школярі та студенти – майбутні енергоменеджери.

Першочерговими завданнями Центру є впровадження енергоефективних заходів, дослідження, розробка та впровадження проектів енергоефективності на комунальних об’єктах громад, а також навчання, підвищення рівня знань. Це актуально і для приватних помешкань, і для бюджетної сфери, і для комерційних та промислових будівель.

Планується, що центр узагальнить на своїй базі діючі зразки технологій та матеріалів, що допоможуть покращити комфорт та знизити енергоспоживання для того, щоб споживачі могли вибрати оптимальний варіант для своєї будівлі.

Сьогодні Центр відбувся, бібліотека відкрита, здійснюється наповнення зразками, матеріалами, інтелектуальним потенціалом.

Попереду – проведення навчальних семінарів, візитів, тренінгів з питань енергоефективності в будівлях, енергоменеджменту. Перший з них відбудеться вже сьогодні 18 травня за експертної підтримки ДТЕК, а також ПРООН/ГЕФ та ПМГ. Ключовими питаннями тренінгу є: енергосервіс різних рівнів (регіони, райони, міста, села/селища, об’єднані територіальні громади), енергоефективність державних об’єктів, громадських будівель, нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках, енергоменеджмент тощо.