Представники мережі ОГС "Зелена Житомирщина" взяли участь у навчальному візиті до м. Івано-Франківськ

8 червня 2018 року в рамках ініціативи ПМГ ПРООН/ГЕФ «Центр енергоефективності – платформа місцевого сталого розвитку” проекту Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО» в рамках навчального візиту відбулася зустріч в м. Івано-Франківську.  Делегацію представників  Житомирського національного агроекологічного університету, ГО «Школа Екосервісу», Мережі «Зелена Житомирщина»  зустрілася з представниками Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу. Мета зустрічі полягала в обміні досвідом з питань енергозбереження та енергоефективності, наукових розробок та досліджень в даному напрямку, методів підвищення рівня знань молоді.

Програма зустрічі включала виставку, презентації учасників, обговорення проблем в напрямку енергорозвитку та енергозбереження, відвідування наукового містечка «Нова енергія», екскурсії, перегляд TESLA ENERGY SHOW, ознайомлення з інноваційним обладнанням лабораторій кафедри технічної діагностики та моніторингу.

Райтер Петро Миколайович, доктор технічних наук, професор кафедри технічної діагностики та моніторингу та Андрій Яворівський, доцент, кандидат технічних наук ІФНТУНГ, висвітлили основні напрямки наукової діяльності університету з енергозбереження та енергоефективності. Петро Миколайович представив інноваційно-виставковий комплекс, що функціонує в межах навчального закладу, де було продемонстровано загадкові та містичні винаходи Ніколи Тесли у вигляді шоу, проведена екскурсія по території університету, де встановлені сонячні батареї для зарядження гаджетів в місцях відпочинку студентів, огляд сонячних колекторів, які забезпечують функціонування басейного комплексу.

Екскурсію науковим музеєм провів Сергій Максимюк, аспірант кафедри технічної діагностики та моніторингу ІФНТУНГ, який ознайомив із законами фізики, властивостями тіл та перетворенням енергії, віртуальним світом, де всі учасники вмить могли перенестись у будь-яку точку галактики (http://newenergy.if.ua/3D-tour.html).

Координатор проекту  ПМГ ПРООН/ГЕФ «Центр енергоефективності – платформа місцевого сталого розвитку» Сергій Журавель представив науковцям Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу результатами проекту, висвітлив мету і завдання створеного в рамках проекту Центру енергоефективності в м. Житомирі, а також роль сталого розвитку на Житомирщині та досвіду запровадження інтерактивних інструментів з поширення обізнаності в сфері енергоефективності та зміни кліматукращі практики проектів з енергоефективності у малих містах, селищах та ОТГ, їх підготовка та практичний досвід,.

Ярош Ярослав Дмитрович, декан інженерно-технічного факультету, доцент, кандидат технічних наук визначив основні напрямки діяльності Житомирського національного агроекологічного університету та звернув особливу увагу на впровадження альтернативних джерел енергії, методів економії енергії, наукові розробки в напрямку енергоефективності та енергозбереження.

Цуман Наталія Василівна, к.с.г.н., поділилася досвідом співпраці та розвитку партнерств між організаціями громадянського суспільства, науковцями ЖНАЕУ, залучення досвіду та обмін практиками Школи Екосерсвісу.