Від локальних дій до національних дискусій з питань землеуправління та аграрних інновацій

20 вересня 2018 року в м. Києві відбувся семінар-тренінг ”Управління земельними ресурсами: нововведення, підходи та інструменти для місцевих громад” за підтримки Програми малих грантів Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду. В семінарі-тренінгу взяли участь фермери, землевласники, представники ОТГ, науковці, члени громадських організацій, зокрема «Зелена Житомирщина» та «Асоціація фермерів та приватних землевласників України в Житомирській області».

Основною метою тренінгу було посилення спроможності фермерів, науковців, об’єднань громадян та громадських організацій з юридичних та практичних аспектів в сфері земельних відносин, застосування сучасних методів агроекології, підвищення рівня екологічної свідомості та поширення обізнаності. В рамках роботи тренінгу експертами були висвітлені юридичні та практичні аспекти застосування нового законодавства щодо використання та реєстрації земель сільськогосподарського призначення, основи законодавчої бази органічного виробництва в сучасних ринкових умовах України, зокрема сертифікаційні компанії, що діють на території України, особливості сертифікації, етапи її проведення, а також проблемні аспекти, що можуть виникнути в процесі сертифікації.

 21 вересня представники Асоціації фермерів та приватних землевласників України в Житомирській області, учасники Мережі ОГС «Зелена Житомирщина» долучилися до Херсонського міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти»,  який в цьому році проходить в м. Києві, що значно розширює можливості до співпраці, партнерств та нових контактів.  У фокусі цьогорічного форуму – аграрні інвестиції, сільськогосподарська переробка продукції, розвиток туристичної інфраструктури. Ці питання є актуальними і для Житомирської області. Обмін досвідом з представниками Херсонської області, експертами, представниками державних органів влади, бізнесу, науковціями, ЗМІ, участь в панельних дискусіях «Агропромисловість – платформа для розвитку», «Прозора приватизація та державно-приватне партнерство», «Туристична інфраструктура за міжнародними практиками», «Креативна економіка та урбаністика»  стануть плідною основною для розбудови спроможності та запровадження власних стратегій розвитку.

Слід відзначити, що Програма малих грантів ПРООН/ГЕФ вже другий рік поспіль виступає партнером Форуму «Таврійські горизонти» http://www.tavrianhorizons.in.ua/news-en/undp-gef-small-grants-program-become-a-partner-of-the-forum-tavrian-horizons/