Нові технології з використанням енергії сонця та додаткові соціальні переваги для Інтернату в м. Радомишль

30 листопада 2018 року у місті Радомишль в КУ «Радомишльський психоневрологічний інтернат» за участі місцевої влади, співробітників інтернату, журналістів, представників Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ та громадської мережі «Зелена Житомирщина» відбулася презентація системи альтернативного використання енергії, яка складається із 36 сонячних фотоелектричних модулів, які збиратимуть енергію сонця для забезпечення роботи пральних машин Інтернату. Зокрема, директор Інтернату Охотенко Світлана висловила щиру подяку Програмі малих грантів ПРООН\ГЕФ за участь в проекті та поінформувала про важливість встановлення такої системи, яка дозолить зменшити електроспоживання пральні, робота якої проводиться щодня, незалежно від дня тижня чи святкових днів, а основне споживання припадає на денний час доби. Голова Радомишльської районної ради Олександр Потієнко зазначив, що такий об’єкт з використання енергії сонця для економії електроенергії є першим в районі і стане прикладом для інших громадських будівель.

Представник ОГС «Зелена Житомирщина» Ігнатова Ольга відзначила важливість встановлення таких комплексів саме на соціальних об’єктах, що дозволяє отримувати додаткові переваги людям з обмеженими можливостями та особливими потребами, та відзначила, що сьогоднішня подія присвячена Міжнародному дню людей з інвалідністю, що відзначається 3 грудня. Керівництво міста та району відзначило почесними грамотами працівників Інтернату.

Привітав колектив Інтернату народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Павло Дзюблик та зазначив, що в Радомишльському районі є великий потенціал для співпраці місцевої влади і громади, в тому числі щодо вирішення екологічних питань, зокрема в сфері енергоефективності, роздільного збору відходів.

Мережа організацій громадянського суспільства «Зелена Житомирщина» активно співпрацює з Програмою розвитку ООН у запровадженні ініціатив щодо популяризації енергоефективності, використання альтернативних джерел енергії (сонце, вітер тощо) в громадах. Такі ініціативи реалізуються спільно з громадою, місцевою владою і  громадськими активістами, та спрямовані на демонстрацію енергоефективних переваг саме в громадських будівлях.