Дерева полісся. Що треба знати?

Інформаційний плакат «Дерева Полісся. Що треба знати?» був створений експертами з Поліського національного університету за підтримки ПМГ ПРООН/ГЕФ з метою привернення уваги до глобальних екологічних проблем, формування дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, роз’яснення важливості збереження лісових екосистем, підвищення рівня екологічної свідомості та культури та всіх бажаючих зробити внесок у розвиток лісистості в регіоні.

Плакат містить важливу інформацію про основні види дерев, які є типовими та які варто висаджувати в розрізі районів, з метою покращення екологічної ситуації зони Полісся та внесок у вирішення таких глобальних екологічних проблем як збільшення лісистості, запобігання втратам біорізноманіття, адаптація до наслідків зміни клімату. Також подана коротка характеристика дерев та вказані основні їх функції.

Незважаючи на невелику лісистість території, Україна займає 9-те місце у Європі за площею лісів, хоча за останні 500 років наша країна втратила понад дві третини лісів. Їх знищення призвело до появи процесів, які можуть стати незворотними, зокрема, мова йде про нестачу прісної води та деградацію природного середовища. Загальна площа лісових ділянок України становить майже 10,4 млн. га, в тому числі вкриті лісовою рослинністю майже 9,6 млн. га. Згідно з офіційними статистичними даними лісистість України складає 15,9% від загальної площі території держави. 

Даний плакат може широко використовуватися на заняттях природничого циклу серед учнів загальноосвітніх закладів, професійних (професійно-технічних), а також для студентів закладів вищої освіти, зокрема лісогосподарських, біологічних, екологічних факультетів. Варто відмітити одну із переваг використання даного плакату – це напрямок дистанційного навчання, що є досить актуально на сьогоднішній день.

Завантажити плакат можна за посиланням /sites/default/files/a2_polissya_25_03_20-01.jpg